Yönettiği Oyunlar

ADAMIN BİRİ


Yazan: Mehmet Beyazıt
Yöneten: Veysel Sami Berikan
Oyuncu: Bahadır Gökçek
Yönetmen Yardımcısı: Özlem İskender Gökçek
Teknik Yönetmen: Özgür Ersöz 
Yapımcı: İnci Uzgas
Dekor ve Kostüm: Öykü Organizasyon

OYUN FOTOĞRAFLARI


AŞKA DAİR NE VARSA


Mehmet Beyazıt 
Müzik Şiir Öykü
Tiyatrosu
Adı: Aşka Dair Ne Varsa
Yaza/Yöneten: Mehmet BEYAZITBİZ HEPİMİZ ÇANAKKALELİYİZ

BİLGİEVLERİ ÖĞRENCİLERİNİN 18 MART 2013 GÖSTERİSİ
OYUN BİLGİ EVLERİ ÖĞRENCİLERİNİN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ İÇİN MEHMET BEYAZIT TARAFINDAN YAZILIP, YÖNETİLMİŞTİR.
OYUN FOTOĞRAFLARI
SENSİZLİK ÇARESİZLİKTİR YA RESULALLAH


Bu gösteri; Necip Fazıl Kısakürek’in “ÇÖLE İNEN NUR” adlı eserinden ve Arif Nihat Asya’nın “NAAT” adlı şiirinden Mehmet Beyazıt tarafından sahneye uyarlanmıştır. Peygamberlik nurunun peygamberden peygambere, alından alına naklini anlatır. Hz. Âdem Aleyhisselâm’dan Hz.Muhammed Mustafa (SAV)’in dünyaya teşrifine kadar geçen süreç; tekbirler, sâlâvatlar, ilahiler ve şiirlerle bezenerek kolay anlaşılır bir biçimde yorumlanmaya çalışılmıştır. “O’nun teşrif ettiği tarihe herkes 571 der… Yanlış derler… Yanlış söylerler… O gün tarih eskimiştir… O gün tarih tükenmiştir… O gün tarih bitmiştir… O gün eskimeyecek yeni bir tarih başlamıştır… O gün tükenmeyecek yeni bir tarih başlamıştır… O gün bitmeyecek yeni bir tarih başlamıştır… O gün eski devirler tükenmiş, bitmiş yok olmuştur… O gün; vahid Allah, ehad Allah, yektir Allah, birdir Allah, tektir Allah Lâilahe illallah diyen Muhammedî devir başlamıştır… Her şey seninle başladı seninle son bulacaktır yâ Resulallah…”

OYUN FOTOĞRAFLARI


DİŞİ HOROZ

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARO 2012-2013 SEZONU

Geleneksel Halk Tiyatrosu, sazlı sözlü kıssadan hisseli komedi oyun

YAZAN-YÖNETEN
Mehmet BEYAZIT

OYUNCULAR

Mehmet BEYAZIT,Bülent BAYTAR,Meltem ÖZSAVAŞ,Zeynep ÖZAN,Seda GÜVEN ŞAHİN,Bülent BAYTAR,Nuri KARADENİZ,Işık ÖZTORUN,Levent MURATOĞLU,Aytek Mete ELGÜN,
OYUN FOTOĞRAFLARI


AVCI KEKLİĞİ


"Avcı Kekliği meddahlık anlayışı içinde sahnelenen tek kişilik bir oyun. Beyazıt oyunda yaşanmış hikayelerden yola çıkarak, seyirciyi çimdikliyor. Çoğu buruk ve ironik hikayeler, ama mutlaka ibretli.."
BEDİR ACAR

Mehmet Beyazıt 1999-2000 yılları arasında oynadığı bu oyunu, 2017 yılında tekrar sahnelemiştir.


OYUN FOTOĞRAFLARI